Ceník


cena

2 osoby na 2 noci – 4000 Kč

minimální počet nocí jsou 2 pro 2 osoby

pobyty na méně než dvě noci nenabízíme

 

Cenu pro větší počet nocí sdělíme na požádání.
Pro seniory nad 63 let a ZTP nabízíme slevu 15 %.

Apidomek je připravený. Můžete si rezervovat termín k přenocování.

Pokud chcete udělat radost svým blízkým, můžete pro ně zakoupit dárkový poukaz.

č.u. pro úhradu poukazu: 2600530506/2010

O apidomku

Z technického aspektu je apidomek speciální dřevěná včelnice o malé rozloze, kde jsou po jejich dvou stranách instalována  včelstva.  Samotné lůžko je vytvořeno z dřevěného roštu se zasíťovanými otvory přímo nad úly se včelstvy. Na lůžku bývá položena přírodní matrace, deka s polštářkem nebo také nic. Jak si klient bude přát a bude mu to příjemné.

Ze subjektivního hlediska je možné v apidomku být součástí včelstva, které vyzařuje svou včelí energii a teplo, dále produkuje speciální mikroklima plné aromatických látek, esencí, propolisu, pylu, medu, ferohormonů, fytohormonů, tekutých voskových částeček, alkoholu, slinných sekretů včel, enzymů, mateří kašičky atd. Klient má tak unikátní možnost nechat na sebe působit včelí vlivy cirkulací vzduchu a tepla v bezprostředním kontaktu se včelstvy, ale stále být v bezpečí od včelích žihadel.

Vlivy působení na člověka můžeme shrnout do několika okruhů:

 • Úlový vzduch
  Přirozeně vydezinfikovaný úlový vzduch v apidomku má kladný účinek na dýchací systém člověka, zmírňuje projevy pylových alergií, bronchitid, astmat, chronických zánětů plic a náchylnosti k infekcím. Dále také zlepšuje spánek a náladu, zvyšuje chuť k jídlu a posiluje imunitu. Údajně dokonce podporuje dlouhověkost.
 • Mikrovibrace včel
  Organizmus včely obsahuje až milion krystalů magnetitu, vytváří magnetické pole a přenáší elektrostatický náboj. Každé včelstvo tak vykazuje nějakou hodnotu elektrického náboje a víření vzduchu způsobené křídly včel rozptyluje elektrické částice do okolí. Ty působí na vodu (jak v těle lidí i zvířat, tak například i na vodu v lahvi) tou měrou, že mění charakter mezimolekulárních vazeb a tudíž způsobuje např. snížení glykemie, zlepšení zažívacích potíží a kožních problémů a jiné. Biopole včel, je identické s lidským tělem, tudíž reaguje s biologickým polem člověka. To znamená, že včely mohou pomoci k odstranění poruchy v elektromagnetickém poli člověka. Jedná se o normalizaci krevního tlaku, činnosti mozku a srdce, uvolňuje křeče a zlepšuje svalový tonus.
 • Infračervené teplo
  Že včely vyzařují infračervené teplo je známé. Působení včelího infračerveného tepla na lidský organizmus je ale ještě stále málo prozkoumané. Obecně lze říci, že infračervené záření má pozitivní vliv na imunitní soustavu, snižuje krevní tlak, ulevuje od bolesti podporou produkce neurotransmiterů, nemá nežádoucí účinky.
 • Bioenergetika včel
  Včely s největší pravděpodobností vyzařují svou specifickou bioenergii. Společnost se v tomto tématu dělí na dvě skupiny – skeptici a vyznavači. V prvním případě může bioenergie včel u lidí vyvolávat dojem “šarlatánství“, jedná se totiž o oblast velmi málo probádanou a přístroji neměřitelnou, a v podstatě nemáme k dispozici tvrdá data. Druhá skupina na bioenergii včel nedá dopustit. Tito lidé se cítí po ležení na úlech velmi odpočatí a svěží. Často uvádí, že čtyřhodinový spánek v apidomku vydá za osmihodinový. Udávají, že se lepší jejich psychický stav, údajně je popsán dobrý vliv na plodnost a potenci, kůži, vlasy, nehty. Uklidňuje hyperaktivní, autistické děti. Ležení na úlech může být prevence téměř jakékoliv nemoci.

Texty byly převzaty s laskavým svolením z http://www.vcelarstvikunvald.cz

Návod na použití apidomku

Vítejte na naší zahradě. Máte zde k dispozici apidomek, ohniště, kuchyňku a stůl s lavicemi. Apidomek je určený pro spaní. Není vybaven pro jiné účely. Včely potřebují klid, který jim tímto ohleduplným chováním poskytneme. Pro osvětlení uvnitř je k dispozici LED svítilna.

Venkovní kuchyňka je vybavena plynovým vařičem, konvicí a hrnečky pro přípravu čase nebo kávy. Pitnou vodu si vezměte s sebou. Utižková voda teče v potůčku, který je na naší zahradě.

Za vojenským bunkrem najdete dřevo na ohniště. Papír na podpal je v kuchyňce v koši na třiděný odpad. Zapalovač leží vedle plynového vařiče.

Toaleta je sperační, kdy dochází k separaci moči a stolice. Záchod se „splachuje“ připravenými pilinami do zadního otvoru. Díky separaci je záchod bez zápachu. Můžeme tedy zapomenout na zápach suchých záchodů, které známe od našich babiček. Používáme jej zásadně v sedě.

Prosíme o zachování nočního klidu, abychom nerušili sousedy. Ubytování v apidomku je na vlastní nebezpečí. Pokud máte alergii na včelí bodnutí, není možné, abyste v něm přespali. Nelze vyloučit, že se v domku nevyskytuje zatoulaná včela.

Ubytování je možné v čase mezi 17-18 h. V případě potřeby lze domluvit individální čas.

 

Přejeme příjemný pobyt …