V našem včelařství máte možnost využít celou škálu apiterapeutických procedur:

  • Užívání propolisové tinktury
   Od té doby, co máme v lékárničce propolisovou tinkturu nechodíme k lékaři. Propolisová tinktura je přírodní antibiotikum. Nevzniká na něj rezistence narozdíl od chemicky vyrobených antibiotik. Má výborné účinky při veškerých zánětech, např. dýchacího aparátu, zažívacího ústrojí, zánětů zubů, zánětů močových cest, ženských zánětech; na virové, plísňové i bakteriální potíže. Skvělá dezinfekce.
  • Dýchání úlového vzduchu
   Úlový vzduch plný přírodních éterických látek, propolisu, fytohormonů, ferohormonů, medu, slinných sekretů včel, tekutých voskových částeček a mnoha dalšího má příznivý vliv na dýchací soustavu. Dle studie z Německa dýchání úlového vzduchu výrazně snižuje projevy astmatu, pylových alergii a náchylnosti k zánětům dýchací soustavy.
  • Pobyt v apidomku
   Včely přirozeně vysílají několik vlivů: infračervené záření, elektromagnetické pole, úlový vzduch, svou vlastní bioenergetiku a mikrovibrace. Vzhledem k tomu, že tyto vlivy jsou čistě přírodní, nemají žádné vedlejší účinky a nemohou nikterak uškodit. Naopak jsou prospěšné u pooperačních stavů, psychických obtížích, migrénách a jiných bolestech hlavy, při léčbě zlomenin, bolestech kloubů a zad, léčbě vysokého i nízkého krevního tlaku, u arytmií srdce, poruch nervových vzruchů, neplodnosti a mnohých dalších.

Texty byly převzaty s laskavým svolením z http://www.vcelarstvikunvald.cz